Tormási Patrik
2023.08.17.
Az esküvői kikérő hagyománya szerint a vőfély a vőlegény nevében megkéri a menyasszony szüleit, hogy engedjék el lányukat a szülői házból és adják áldásukat a házasságra. A kikérés során nemcsak a menyasszonyt és a vőlegényt kötik össze egymással, hanem a két fél rokonsága és baráti társasága számára is egy jó alkalom a találkozásra. Hagyományszerűen itt kerül sor az első megpillantásra is.
A kikérő általában a szülők és a menyasszony otthonában történik, de bármilyen jelképes helyen is megejthető az esküvő előtt.
A kikérő kapcsán egyértelműen két tábor létezik. Az egyik szerint ez egy olyan régi hagyomány, amit érdemes életben tartani, a másik tábor képviselői szerint pedig ez egy idejétmúlt szokás.
Hogy ki-melyik táborba tartozik az nagyjából azzal el is dől, hogy az esküvőre vőfélyt vagy ceremóniamestert kérnek-e fel. Utóbbiak ugyanis nem tartanak kikérőt, amíg előbbiek egyéntől függően celebrálhatnak szórakoztató, vidám vagy akár egészen megható kikérőket is.
Ha ennek kapcsán konkrét elképzeléseitek vannak, akkor mindenképpen érdemes előre egyeztetni a vőféllyel, hogy ő milyen stílusban dolgozik.
Fotográfusként és cinematográfusként a mi feladatunk itt is, hogy diszkréten kövessük az eseményeket anélkül, hogy megzavarnánk annak menetét vagy a túlzott jelenlétünkkel megnehezítenénk annak átélését, akár a pár akár a vendégek részéről.
Célunk, hogy megörökítsük a kikérés hangulatát, a szereplők arcát, gesztusait, reakcióit.
Ha a kikérővel kapcsolatban eddig voltak felmerülő kérdéseid, akkor remélem sikerült őket megválaszolnom. Ha hasznosnak találtad az itt leírtakat vagy találtál benne érdekességeket, akkor kérlek oszd meg, hogy másokhoz is eljuthassanak ezek az információk! Köszönöm szépen!